O mnieNazywam się Magda i lubię koty. Wolę nie kryć się ze swoją fazą i o tym powiedzieć od razu, bo może się tu pojawiać nieco kociego contentu 🙂

Jeśli pod wpisem zobaczycie akronim Mozilla Development Network, to wiedzcie, że to moje inicjały i tylko to mam na myśli.

Tyle tytułem wstępu, teraz do rzeczy. Kiedyś ktoś zachęcał mnie do wstąpienia do policji twierdząc, że mam potrzebną do zawodu detektywa wrodzoną upierdliwość. Do dziś nie wiem, czy był to komplement, czy dobrze ukryta obelga. Tak czy inaczej, miał rację, choć co do ścieżki kariery się mylił. Te nietypowe uzdolnienia przydają mi się w mojej obecnej pracy, w której testuję już od ponad 3 lat.

W zawodzie testera najbardziej lubię możliwości, jakie daje. Chcę programować? Piszę testy. Mam ochotę popykać na smartfonie? Testuję mobilki. Znudził się front-end? Zawsze pozostaje zmiana na projekt back-endowy. Webówka jest passe? To może trochę desktopu. Samych rodzajów testów jest gdzieś 104, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Bardzo podoba mi się też możliwość (czy nawet konieczność) pracy z ludźmi. Nie ma dla mnie piękniejszych chwil niż te, kiedy cały zespół scrumowy rozmyśla nad logiką aktualnie rozwijanej funkcjonalności.

A po pracy? Po pracy głaszczę koty i biegam. I czytam dużo książek non-fiction.